http://agrovet.ir/sites/isfahanfair.ir/agrovet.ir/contents/pms_item/4687_itemText.htmlstring(6912) "

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: به دلیل ارتباط مستقیم و اهمیت وافر مقوله تکنولوژی کشاورزی با تحقق کشاورزی پایدار، توسعه و خودکفایی کشور، فعالان این بخش باید با مجهز ساختن خود و نیروهای خود به دانش روز، تکنولوژی و روش های علمی و عملیاتی، حداکثر بهره وری را حاصل سازند.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول محققیان در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه تکنولوژی کشاورزی، تجهیزات کشاورزی و باغبانی اصفهان اظهار داشت: نمایشگاه تکنولوژی کشاورزی اصفهان طی سال های اخیر، تجربیات خوبی را در این زمینه از سرگذرانده است. به لطف خداوند و اعتماد دولت و بخش خصوصی به این نمایشگاه و همکاری نزدیک با تشکل ها، دانشگاه ها و نهادهای تخصصی فعال در این عرصه، برگزاری 14 دوره نمایشگاه کیفی و تأثیرگذار میسر گردید و اکنون این نمایشگاه در پانزدهمین دوره خود قرار دارد.

وی ادامه داد: در نمایشگاه حاضر، 110 مشارکت کننده در 8000 مترمربع فضای نمایشگاهی از استان های تهران، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، گیلان، خراسان رضوی، البرز، آذربایجان شرقی، همدان، یزد، مرکزی، فارس، سمنان، آذربایجان غربی و گلستان گرد هم آمده اند تا آخرین و تازه ترین محصولات و خدمات خود را در زمینه تولید و توزیع انواع بذر، سموم دفع آفات، ادوات سمپاشی و باغبانی، گل و گیاه، خدمات بازرگانی و تأمین خدمات کشاورزی، گل و گلخانه، پرورش درخت و نهال، نهاده ها و کودهای شیمیایی و حیوانی به نمایش بگذارند.

وی بیان داشت: تشکیل پاویون علمی که با همیاری تعدادی از دانشگاه های فعال در زمینه کشاورزی، در این دوره از نمایشگاه صورت پذیرفت، نشان دهنده اهمیت دهی به بخش علمی نمایشگاه و برنامه ریزی برای پیوند هر چه بهتر صنعت و دانشگاه بوده و در راستای هدف مهم علمی کردن فرآیندها و روش های تولید بخش کشاورزی و نیز آشناسازی بدنه کشاورزی با روش های علمی پربازده انجام پذیرفته تا روز به روز شاهد سوق یافتن بخش کشاورزی از وضعیت سنتی به وضعیت صنعتی بوده و راندمان های موجود را بر مبنای مؤلفه های توسعه پایدار، افزایش دهیم.

محققیان ادامه داد: در همین راستا و با هدف افزایش بار علمی و آموزشی نمایشگاه، سه سمینار با موضوعات "تکنولوژي هاي مؤثر در تغذيه گياهان"، "خاک، ‌آب و گياه" و "خاک و نهاده هاي کشاورزي" همزمان با نمایشگاه و به همراه اعطاي گواهي‌نامه به شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

وی اذعان داشت: این نمایشگاه را می توان تلاقی کم سابقه ای از حضور بخش خصوصی در کنار تشکل ها و نهادهای مربوطه دانست. حضور سازمان های جهاد کشاورزی استان اصفهان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان، مرکز خدمات حمایتی کشاورزی اصفهان، هواشناسی کل کشور، خانه کشاورز اصفهان، مرکز رشد دانشگاه آزاد شهرکرد و دانشگاه صنعتی اصفهان در کنار نشریات تخصصی در سالن نقش جهان و کنار هم قرار گرفتن آن ها، فارغ از مباحث فیزیکی چیدمان غرفه، حکایت از ایجاد حس همگرایی و هم افزایی میان رسانه، دانشگاه، صنعت، نهادهای دولتی و تشکل های بخش خصوصی دارد که در نوع خود اتفاقی ارزشمند و قابل تأمل است.

وی همچنین از رایزنی و هماهنگی با سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور بازدید گروه های برنامه ریزی شده متخصص از این نمایشگاه و همچنین هماهنگی با مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی به منظور نظارت بر محصولات ارگانیک، کود و سم ارایه شده و بررسی پروانه ثبت و مجوز توزیع مشارکت کنندگان و نیز استفاده از ظرفیت اطلاع رسانی تشکل ها، اصناف مربوطه، دانشگاه ها و نهادهای خصوصی و دولتی در راستای به کارگیری تمامی ظرفیت های ممکن برای برپایی هر چه بهتر این نمایشگاه خبر داد.   

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان افزود: با پشت سرگذاشتن تمامی این تجربیات، امیدواریم در سال آینده با بهره برداری از پروژه در دست احداث نمایشگاه بزرگ اصفهان، بتوان نمایشگاه جامع کشاورزی را در سه زمینه اصلی ماشین آلات، تکنولوژی و دام و طیور برپا کرد تا نتیجه سال ها تلاش شرکت نمایشگاه اصفهان در این زمینه به بار بنشیند و ابعاد بین المللی این نمایشگاه نیز سال به سال گسترده تر شده و ابعاد وسیع توان ایرانی را در پهنه جهانی به نمایش بگذارد.

 

"